22.09.2019 - Firma Rehberlerim

Ümraniye Havalandırma

FİRMA DETAYLARI

Henüz resim eklenmemiş.

Ümraniye havalandırma sistemleri kullanımı her geçen gün daha fazla önem arz etmektedir. Bunun nedeni günümüzde hava kirliliğinin yükselmesidir. Havalandırma sistemleri birçok ürünün bir araya getirilmesinden meydana gelir. Bu sistemin içinde havalandırma fanları ve havalandırma kanalı en önemli unsurlardan biridir. Şimdi sizlere hava kanalı nedir ve ne işe yarar ? sorusunun cevabını açıklayalım. Hava kanalı nedir denildiğinde ilk akla gelen paslanmaz metal borulardır. Ancak hava kanalı sadece bundan ibaret değildir ve detaylandırılması gereken önemli bir husustur. Çünkü kötü kurulmuş bir hava kanalı tüm sisteminizi işe yaramaz hale getirebilmektedir. Kapalı ortamlarda bulunan kirli havayı dışarıya aktararak farklı yöntem ve cihazlar ile yerine temiz hava alma işlemine havalandırma denir. Bu işlemi yapabilmek ancak sağlıklı çalışan bir havalandırma sistemi ile mümkündür. Kapalı ortamlarda yapılan çalışmalarda, çalışılan madde ne olursa olsun havalandırma yapılmalıdır.

Ümraniye havalandırma mekanik tesisat altında insan sağlığıyla birebir ilgilidir. Makinaların soğutması ısınması kirli dumanın atılması egzost sistemleri ile yapılır. Yerinde yapılan keşifler ya da işleve yönelik geliştirilen havalandırma projesi uygun hesaplamalar sonucunda ancak sizi ileriye götürebilir. Hesapsız yapılan her iş zarar verici olacaktır. Yeterli hava debisi olmak zorundadır.

Az veya çok hava kesinlikle havalandırma işi için çok riskli bir konudur.Fazla hava basıncı yükseltecektir.Az hava ise kirli havanın tahliyesi zorlaşacağı için kötü bir ortam meydana getirecektir.Muhakkak ki her iş ölçülü olmak zorundadır. Havalandırma kanalları genellikle galvanizli olur. Lakin Oksitlenme durumlarında krom malzeme kullanılır. Asitli bir ortamda ise alüminyum ya da plastik kanallar kullanılır.

Web: | umraniyehavalandirma.wordpress.com |

ADRES
Ümraniye