17.10.2019 - Firma Rehberlerim

Pendik Havalandırma

FİRMA DETAYLARI

Henüz resim eklenmemiş.

Pendik havalandırma kapalı bir yerin havasını değiştirmek amacıyla çeşitli araçlar ve yöntemler kullanarak dışarıdan temiz hava verme veya hava akımı oluşturma işlemidir. İstenmeyen kötü havayı atmak ve temiz hava temin etmek iyi bir havalandırma sistemi kurmaktan geçmektedir. Hangi maddeyle çalışılırsa çalışılsın, işyerinin havalandırılması kesinlikle şarttır. Ancak havalandırma; tehlikeli gazlara, tozlara, buhar ve dumanlara karşı çok sınırlı bir koruma sağlar. Etkili bir havalandırma sistemi, her işçi için kimyasal maddeye bulaşmamış, temiz bir nefes alma ortamını sağlar.

İş yoğunluğunun fazla olduğu ve ağır duman, toz, koku gibi ortamların bulunduğu yerlerde veya insan trafiğinin çok olduğu yerlerde havalandırma sistemleri kullanılmaktadır. Havalandırma sistemlerinin temel amacı her zaman öncelikle insan sağlığıdır. Ortamda bulunan havanın değiştirilerek ve yenilenerek solunuma uygun hale getirilmesini sağlayan havalandırma sistemi kurulurken en ince detaylar göze alınarak hesaplanmalıdır. Hava kanalı fan ile kanal çıkış noktaları arasında bulunan ve hava akışını sağlayan boru tünel sistemidir. Hava kanalları yuvarlak, dikdörtgen veya kare şeklinde üretilebilmektedir.

Hava kanalları nedir ve nasıl olmalıdır sorusunun cevabında ise küçük detaylar yatmaktadır. Hava kanallarının en büyük özelliği sızdırmaz olmaları gerektiğidir. Özellikle bağlantı yerleri bu konuda çok önemlidir. Eğer hava sızdıran bir hava kanalı olursa çok fazla enerji kaybına neden olmaktadır. Pendik havalandırma sisteminden istediğiniz verimi alamazsınız. Hava kanalının sızdırmazlığını sağlayan bir diğer unsurlarda kullanılan flanş ve yardımcı malzemelerdir. Yüksek kalitede ürettiğimiz hava kanalları ve yardımcı teknik ekipmanlar sayesinde sızdırmazlık sorununu tamamen ortadan kaldırmaktayız.

Web: | pendikhavalandirma.wordpress.com |

ADRES
Pendik