12.06.2021 - Firma Rehberlerim

Engin Oto Rot Balans -Far Ayarı

FİRMA DETAYLARI
Engin Oto Rot Balans -Far Ayarı Engin Oto Rot Balans -Far Ayarı Engin Oto Rot Balans -Far Ayarı Engin Oto Rot Balans -Far Ayarı Engin Oto Rot Balans -Far Ayarı Engin Oto Rot Balans -Far Ayarı Engin Oto Rot Balans -Far Ayarı Engin Oto Rot Balans -Far Ayarı Engin Oto Rot Balans -Far Ayarı
Engin Oto Rot Balans -Far Ayarı
Engin Oto Rot Balans -Far Ayarı
Engin Oto Rot Balans -Far Ayarı
Engin Oto Rot Balans -Far Ayarı
Engin Oto Rot Balans -Far Ayarı
Engin Oto Rot Balans -Far Ayarı
Engin Oto Rot Balans -Far Ayarı
Engin Oto Rot Balans -Far Ayarı
Engin Oto Rot Balans -Far Ayarı

izmir oto lastik satış lastik tamiri rot ayarı balans ayarı far ayarı gibi hizmetleri profesyonelce yerine getiren güçlü deneyimli bir firmayız Stoklu bir çok araç lastiği depolarında bulunduran ihtiyaçlara anında karşılık veren yazlık kışlık lastik ve 4 mevsim lastikleri mevsiminde hazır bulundurmaktadır. Firmamız izmir karabağlar sanayi,sitesinde,hizmet,vermektedir. 

Lastik konusunda oldukça deneyimli en gelişmiş rot balans ve ayar makineleri ile donattığı işyerinde hızlı, kaliteli, profesyonel ve ekonomik hizmetler vermektedir.

Firmamız kesintisiz olarak acil oto lastik yol yardım hizmeti sunmaktadır. İzmir’in herhangi bir yerinde lastiğiniz patladı ve acil bir lastikçiye ihtiyacınız varsa hemen bizi arayabilirsiniz.

İşinde uzman, profesyonel kadrosu, sizlere aracınızla güvenle yola devam edebilmeniz ve risklerden uzak yolculuklar yapabilmenizi sağlıyor.

Far Ayarı 

Farlarınızın seviyesinin doğru ayarlanması gece görüşünüzün daha iyi olmasını sağlayacak ve karşıdan gelen veya önde giden sürücülerin far ışıklarınızdan rahatsız olmasını engelleyecektir. 

Farlarınızın periyodik aralıklarla otomobil servislerindeki hassas cihazlarla kontrol edilmesi ve gerekiyorsa ayarlanması gereklidir. 

Rot Ayarı Nedir, Nasıl Yapılır?

Rot ayarının, tekerlekler arasındaki açının ve uzaklıkların birbirine eşit olması olduğunu söylemiştik. Bu durumda rot ayarı düzgün olan bir otomobilde tekerlekler arasında açı ve uzaklık farkı bulunmaz.

Eğer araçta rot ayarı bozukluğu varsa bu durumda araç yolda giderken sağa sola çekebilir ve hatta ileri derecede rot ayarı bozulmuş olan araçlar savrulabilirler de. Ayrıca rot ayarı bozuk olan araçların tekerlek dişlileri sıyrılır ve tekerlek çok daha çabuk eskir. Dönüş esnasında tekerleklerden ses gelmeye başlar. Direksiyonun doğrultusu ile tekerleklerin doğrultusu arasında fark bulunması da rot ayarının bozukluğunun sonucudur.

Rot ayarı yapılmadan önce araç rot ayarının yapılacağı istasyona yerleştirilir. İşi uzmanları tarafından her ihtimal düşünülerek araçtaki sıkıntının rot ayarından mı yoksa başka bir sebeple mi olduğu araştırılır. Rot ayarındaki bozukluk anlaşıldıktan sonra çeşitli sensörlerle araç tekerlekleri istasyonun yakınında rot ayarı programlarının bulunduğu bilgisayarlara bağlanır. Bu bilgisayarlar rot ayarının bozukluğunun derecesini bildirirler. Sonrasında ise rot ayarı yapılmaya başlanır ve her iki tekerlek te birbirine paralel olduğunda rot ayarı tamamlanmış demektir.

Balans Ayarı Nasıl Yapılır?

Balans kelimesi İngilizce’de denge anlamına gelir. Araçlardaki balans ayarı ise araç tekerleklerine eşit miktarda ağırlığın gitmesi demektir. Eğer araçta balans ayarı bozukluğu varsa bu durumda araç titremeye başlar. Özellikle de yüksek hızlara çıkıldığında bu titreme daha da belli olur. Bu titreme; eğer balans ayarı bozukluğu ön tekerleklerdeyse daha çok aracın ön kısmında, eğer balans ayarı bozukluğu arka tekerleklerdeyse daha çok aracın arka kısmında görülür.

Balans ayarının yapılması için öncelikle aracın bütün tekerlekleri sökülür ve balans ayarının yapılacağı yerlere bu tekerlekler yerleştirilir. Ardından mutlaka jantların ve lastik basıncının normal olup olmadığına bakılır. Eğer herhangi bir bozukluk varsa önce bu hasarlar giderilir. Ardından bu cihazlarda tekerlekler döndürülür. Tekerlekler dönerken cihazın bağlı bulunduğu bilgisayar balans ayarının bozukluğunun derecesini bildirir. Ustalar da tekerleklerin gerekli yerlerine uygun ağırlıklar koyarak balans ayarını tamamlarlar. Bu tür balans ayarına dinamik balans ayarı denir.

ADRES
629 Sok.No:57/A Şirinyer Buca İZMİR
TELEFON
0543 452 05 53
FAKS
0543 452 05 53
GSM
0543 452 05 53
YETKİLİ
ENGİN USTA